Кримінальні новини

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Home Різне Саакашвілі помилував ізраїльтян, засуджених за спробу підкупу замміністра

Саакашвілі помилував ізраїльтян, засуджених за спробу підкупу замміністра

E-mail Друк PDF

Михайло СаакашвіліПрезидент Грузії Михайло Саакашвілі своїм указом помилував ізраїльських бізнесменів Роні Фукса і Зеєва Френкеля, арештованих у жовтні 2010 року по звинуваченню в спробі підкупу замміністра фінансів Грузії Автанділа Хараїдзе за 7 мільйонів доларів і засуджених за це на тривалі тюремні терміни.
Прес-служба Саакашвілі повідомила, що рішення про помилування було ухвалено з гуманітарних міркувань, враховуючи вік і стан здоров'я засуджених, а також беручи до уваги прохання уряду і президента Ізраїлю.

Помилування послідувало через два дні після початку розгляду Лондонським арбітражним судом позову уряду Грузії проти Фукса і Френкеля. Тбілісі вимагає анулювати попередню ухвалу арбітражу Всесвітнього банку про виплату їм неустойки у розмірі 100 млн. доларів.

Видання також відзначає, що за останні місяці стан здоров'я обох бізнесменів різко погіршав. В кінці вересня Френкель переніс інфаркт. Його адвокати звинуватили в цьому адміністрацію Гегутської в'язниці: Френкель був переведений в нову в'язницю 13 вересня, а необхідні йому ліки залишилися в кабінеті лікаря Ксанської в'язниці.

14 і 17 вересня захист передав бізнесмену медикаменти, але їх йому так і не віддали. В результаті тижневої перерви в прийомі ліків у Френкеля трапився інфаркт. Ізраїльтянин був госпіталізований в лікарню в Кутаїсі, йому була проведена операція шунтування, стверджує захист.

Незадовго до цього Фукс поскаржився на істотне погіршення умов його утримання у в'язниці: його повідомили, що більше не забезпечуватимуть йому особливу їжу, призначену для увязнених, страждаючих діабетом. Крім того, тюремні власті обмежили його зв'язок із зовнішнім світом до трьох телефонних дзвінків в місяць і різко скоротили кількість годин, які він може проводити на тюремному дворі.

Ізраїльські бізнесмени Роні Фукс і Зеєв Френкель були арештовані в Батумі у жовтні 2010 року по звинуваченню в спробі дачі хабара у розмірі 7 млн. доларів заступнику міністра фінансів Грузії Автанділу Хараїдзе.

Френкель є власником компанії Nirrnetco, яка займалася в Грузії бізнесом в різних областях. Фукс володіє компанією Tramex, яка у 1991-му році (за часів правління Едуарда Шеварднадзе) зуміла одержати ліцензію на монопольний контроль транспортування нафти і газу в Грузії.

У 1996 році, після створення грузинської держкорпорації по транспортуванню і переробці нафти, ліцензія компанії Tramex була відкликана, проте її власники звернулися до міжнародного суду, який ухвалив рішення про те, що Грузія зобов'язана виплатити компанії Фукса майже 100 мільйонів доларів.

Грузинські ЗМІ повідомляли, що Френкель і Фукс намагалися дати хабар Хараїдзе в обмін на відмову від спроби опротестувати рішення міжнародного арбітражу. При цьому заявлялося, що, можливо, йдеться про найбільш значущий випадок корупції в історії сучасної Грузії.

1 квітня цього року суд Тбілісі засудив Фукса до 7 років тюремного вироку і штрафу 500 000 скрині (310 тисяч доларів США), а Френкеля - до 6,5 років в'язниці і штрафу 100 000 скрині ($62 тис.).

Адвокат Мордехай Цивін, що представляє інтереси Френкеля, в січні виражав впевненість в тому, що ізраїльські підприємці потрапили в пастку, влаштовану властями Грузії. "Причина в тому, що, згідно з рішенням арбітражу Всесвітнього банку, Грузія винна Фуксу 96,4 млн. доларів. Фукса і його грецького компаньйона запросили до Грузії, щоб під тим або іншим приводом заарештувати і примусити відмовитися від претензій. Мовляв, якщо забудете про гроші, ми вас випустимо. Це просто провокація!", – заявив тоді адвокат.

"Мета цієї провокації – за допомогою заборонених засобів уникнути виконання рішення авторитетної міжнародної інстанції, – сказав Цивін. Він передбачив Грузії відчутний збиток в Європарламенті і міжнародному співтоваристві бізнесу через цей випадок.

 


Случайная новость

Один з керівників компанії CardSystems Solutions, відповідальної за витік інформації про платіжні реквізити 40 мільйонів користувачів банківських карт, визнав, що вкрадені, імовірно, в результаті атаки, хакера, дані, зберігалися в компанії неналежним чином, повідомляє газета New York Times.

Після того, як про витік в минулі вихідні було публічно оголошено адміністрацією системи MasterCard, компанії, що працюють з CardSystems Solutions, виразили подив з приводу факту обнародування інформації, яку ФБР США раніше обнародувати заборонило. Витік був виявлений ще 22 травня, відомо, що з тих, що потенційно піддалися ризику 40 мільйонів реквізитів однозначно вкраденими можна назвати близько 200 тисяч.