Кримінальні новини

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Home Новини Суд допитає свідків у справі глави секти "Ашрам Шамбала"

Суд допитає свідків у справі глави секти "Ашрам Шамбала"

E-mail Друк PDF

Новосибірський районний суд у понеділок допитає потерпілих і свідків у справі глави релігійної секти "Ашрам Шамбала" Костянтина Руднєва, повідомив представник суду.

Правоохоронні органи затримали 44-річного лідера секти в його котеджі під Новосибірськом у вересні 2010 року. За рішенням суду він був заарештований.

 Почати допит потерпілих і свідків суд планував на минулому засіданні, 3 серпня. Проте ніхто з них з незрозумілих причин на засідання не з'явився.

За словами співрозмовника, потерпілі і свідки викликані в суд повторно.

Судовий процес почався 19 липня і проходить в закритому режимі. На одному із засідань було надане слово підсудному, який заявив, що не визнає звинувачення ні за одним із пунктів.

Руднєву пред'явлене звинувачення за чотирьома статтями КК РФ, які передбачають відповідальність за організацію об'єднання, що робить замах на особу і права громадян, згвалтування, насильницькі дії сексуального характеру, незаконний збут наркотиків (статті 239, 131, 132, 228.1, ККК РФ).

Руднєва раніше тричі намагалися притягати до відповідальності - в 1999, 2004 і 2008 роках, проте справи не доходили до суду. Це було зв'язано, зокрема, з тим, що члени секти відмовлялися надавати свідчення проти свого "духовного наставника", стверджуючи, що вони вступили в організацію добровільно і не хочуть йти з неї.

ІСТОРІЯ СЕКТИ

За даними правоохоронних органів, секта "Ашрам Шамбала" була створена у 1989 році в Новосибірську, мала свої відділення в 18 регіонах Росії, зокрема Москві і Санкт-Петербурзі. Як повідомляв раніше керівник центру з питань сектантства при новосибірському православному соборі Олександра Невського Олег Заєв, у 1999 році близько 10 тисяч осіб перебували у листуванні з її керівництвом. Яка чисельність секти на сьогодні, невідомо.

Деякі ЗМІ повідомляли, що в секту входило до 30 тисяч осіб. Проте потерпілими визнані всього 16 осіб.

Одна з потерпілих - мати молодого хлопця, який став учасником секти кілька років тому, розповіла журналістам, що її син в 15 років почав займатися йогою в одній з організацій, що входили в секту. У 18 років він пішов з дому, приєднавшись до членів секти. Після цього матері нічого не відомо про долю сина. Жінка сподівається, що суд допоможе їй знайти його.

ПРИБУЛЕЦЬ З СІРІУСА

Прокуратура уточнює, що ідеологічною основою створеного Руднєвим "учення" "Ашрам Шамбали" стала його ж книга "Шлях дурня", в якій висміювалися ідеї створення сім'ї, бажання мати дітей, вчитися і працювати, але звеличувалося сліпе підпорядкування бажанням гуру, що веде послідовників в світле прийдешнє через очищення від всього зайвого. Псевдорелігійний текст дивовижним чином притягав молодих людей, що шукають своє місце в суспільстві, тому вік основної частини адептів "вчителя" складав від 18 до 30 років. Залучення в секту починалося з відвідин семінарів з йоги, на яких помічники Руднєва відбирали найбільш відповідних для секти людей.

За словами слідчого регіонального управління СК РФ Анвара Кайраканова, в секті застосовувалися методи нейро-лінгвістичного програмування в сукупності з різного роду духовними східними практиками - медитацією, дихальними вправами. Все це призводило до того, що над свідомістю і волею учасників секти забезпечувався контроль з боку лідерів секти.

Глава секти, колишній випускник машинобудівного технікуму, називав себе "прибульцем з Сіріуса", месією, нібито посланим на землю, щоб врятувати людей. За словами оперативників, адепти секти вірили йому.

Свою організацію Руднєв раніше також називав Академією окультних наук, Російською тантричною школою, Школою гейш. За даними міліції, багато хто з адептів секти "приносить в дар" її керівництву свої квартири і заощадження. Потім вони повністю відмовляються від зв'язків з родичами і близькими. Члени секти пропагують сексуальні оргії, з'ясували правоохоронці.

Захист Руднєва вважає недоведеним звинувачення, яке йому пред'явлене, і добиватиметься у суді повного виправдання свого підзахисного.

 

Случайная новость

В середу вечером мешканка столиці РФ піддалася нападу банди викрадачів. Злочинці викрали її разом з машиною, а потім висадили водія і згикли на її іномарці класу люкс.

Під час нападу потерпіла не постраждала, передає РІА "Новини" з посиланням на джерело в правоохоронних органах.