Кримінальні новини

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Home Новини Поліція відвідала сім'ю журналістки через «терористичні» запити в Google

Поліція відвідала сім'ю журналістки через «терористичні» запити в Google

E-mail Друк PDF

Поліція штату Нью-Йорк провела обшук в будинку журналістки Мішель Каталано через пошукові запити, що здалися їй підозрілими, які стосувалися скороварок, рюкзаків і вибухів у Бостоні. Мішель Каталано розповіла про обшук в своєму будинку в блозі 1 серпня.

Як пояснила Каталано, під час візиту поліції її самої не було удома, тому вона знає про подію із слів чоловіка. Шість поліцейських в штатському з'явилися в її будинок і провели збіглий огляд кімнат — при цьому, вони не стали дивитися на домашні комп'ютери. Паралельно з цим вони ставили її чоловіку запитання, зокрема, чи є у них удома бомби і скороварка. Вони також запитали чоловіка Каталано, чи цікавився він коли-небудь в інтернеті, як зробити бомбу зі скороварки. У поліції також пояснили, що проводять близько 100 таких рейдів в тиждень.

Точної причини для обшуку поліція на той момент не назвала. На думку Мішель Каталано, що проглянула історію пошуку зі своїх домашніх комп'ютерів, правоохоронні органи зацікавилися пошуковими запитами про скороварки і рюкзаки — у різний час Каталано і її чоловік цікавилися покупкою цих предметів в Google. Крім того, пояснила Каталано, поліції, ймовірно, здалося підозрілим, що її син прочитав стільки статей про квітневі вибухи в Бостоні, зокрема статті про те, як зробити бомбу зі скороварки.

Як пише internetsvit.com, після появи повідомлень про обшук в будинку Каталано у ЗМІ поліція Нью-Йорка випустила офіційне повідомлення, пояснивши, що обшук був не кримінального характеру. У поліції пояснили, що їм надійшло звернення від однієї комп'ютерної компанії, в якій раніше працював чоловік Каталано. Компанія звернула увагу на «підозрілі пошукові запити» про рюкзаки і бомби зі скороварок з робочого комп'ютера свого колишнього співробітника. Після спілкування з представниками компанії поліція вирішила також поставити запитання самому співробітнику.

Історія з обшуком в будинку журналістки через підозрілі пошукові запити викликала великий резонанс у США — через скандал із стеженням спецслужб США за інтернет-користувачами. На початку червня Едвард Сноуден, який працював за контрактом з ЦРУ і Агентством національної безпеки США, розкрив інформацію про секретну програму PRISM, що використовується для стеження. Найбільші інтернет-компанії, зокрема пошукач Google, дорікнули в співпраці з американськими спецслужбами. Влада США визнала факт стеження за інтернет-користувачами, заявивши, що робили це для забезпечення безпеки країни.

У квітні 2013 року на Бостонському марафоні був здійснений теракт, жертвами якого стали три особи (ще понад 260 одержали поранення). В організації теракту звинувачують 19-річного Джохара Царнаєва і його покійного брата Тамерлана. Джохар Царнаєв спочатку зізнався слідству в здійсненні теракту, а в суді заявив, що заперечує свою провину. Він, проте, розповів спецслужбам, що бомби вони з братом зробили зі скороварок по інструкції, викладеній в інтернет-журналі «Аль-Каїди» Inspire. Бомби терористи імовірно принесли на місце проведення марафону в рюкзаках.

 

Случайная новость

Стрілянина і вертоліт не допомогли московським міліціонерам затримати банду борсеточників. Причому цього разу жертвою дорожніх грабіжників став іноземець.

У вівторок ввечері в міліцію звернувся громадянин Індії, що є гендиректором комерційної фірми, передає ІТАР-ТАРС з посиланням на джерело в правоохоронних органах столиці РФ. Бізнесмен заявив, що на Ленінградському проспекті невідомі розбили скло його автомобіля Toyota Corolla і вкрали сумку з документами і грошима.