Кримінальні новини

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Home Статті Християни переймають кривавий досвід

Християни переймають кривавий досвід

E-mail Друк PDF

По кількості офіційно зафіксованих вбивств "ради честі" друге місце, після Пакистану, займає Туреччина

За злочини проти честі можуть облити кислотою, як поступив у 2001 році Білал Хар з Карачі, коли дружина пішла від нього і повернулася в будинок своєї матері в "кварталі червоних ліхтарів".

По кількості офіційно зафіксованих вбивств "ради честі" друге місце, після Пакистану, займає Туреччина. За оцінками жіночих організацій, не менше 200 дівчат і жінок щорічно вбивають там на цій підставі, хоча інші експерти вважають і ці дані сильно зменшеними. 17-річна Дерія, яка закохалася в однокласника, одержувала від дядька і братів sms з вимогою накласти на себе руки, щоб змити ганьбу з сім'ї. Вона кілька разів намагалася невдало накласти на себе руки, а потім сховалася в притулку для жінок, які піддаються насильству.


Мурат Кара з міста Діярбакир в 2007 році признався, що 13 роками раніше за наказом матері і дядьків убив свою сестру за втечу з коханцем. "До вбивства сусіди відмовлялися розмовляти з ним, а імам говорив, що якщо він не уб'є сестру, то чинитиме опір волі аллаха", - мовиться в статті. Вбивства жінок "ради честі" трапляються в Туреччині не тільки серед курдів. У 2001 році стамбульський суд змінив трьом братам час тюремного вироку з довічного до термінів від 4 до 12 років. Вони скинули свою сестру з моста, звинувативши її в проституції. Суд же ухвалив, що поведінка самої жертви спровокувала вбивство.

Як рахує Азо Камал з Doaa Network Against Violence, з 1991 по 2007 рік тільки в трьох курдських провінціях Іраку були убиті "ради честі" 12,5 тисяч жінок. Багатьом жінкам родичі наказують накласти на себе руки, обливаючи себе маслом, що горить. Але і в Іраку не тільки курди скоюють подібні злочини. У Тікріті молода жінка, яка сиділа в місцевій в'язниці, повідомила брата, що була згвалтувала охоронцем і завагітніла. Брат прийшов на побачення і застрелив її під приводом честі сім'ї. "У Басрі в 2008 році поліція зафіксувала, що за носіння одягу, не відповідного мусульманським традиціям, вбивали по 15 жінок в місяць", - пише газета. 19-річну Шабво Алі Рауф родичі розстріляли, виявивши в її мобільному телефоні незнайомий номер.

У Йорданії, за твердженнями жіночих організацій, у християнської меншини (трохи більше 5 мільйонів чоловік) здійснюється більше вбивств "ради честі" на душу населення, ніж у мусульман. Це часто відбувається тому, що християнки хочуть вийти заміж за мусульман. "Але християнська община прагне не обговорювати свої злочини, і велика частина відомих випадків - вбивства, здійснені мусульманами", - стверджує видання. У 2005 році три йорданці зарізали 22-річну заміжню сестру за те, що у неї з'явився коханець. Самого коханця вони не чіпали. "Багато йорданських сімей родом з Палестини. 9 місяців тому один палестинець зарізав свою заміжню сестру за погану поведінку, як він виразився", - пише автор статті.

Правозахисна організація Human Rights Watch давно засуджує поліцейських і судову систему Палестинської автономії за майже повну нездатність захистити жінок сектора Газу і Західного берега річки Іордан від "вбивств честі". У 2005 році старший брат задушив свою 17-річну сестру за те, що вона завагітніла, причому від рідного батька. Раніше дівчина заявила на батька в поліцію, але його навіть не допитали.

"Вбивства честі" трапляються навіть в ліберальному Лівані. В Сірії громадські організації вимагають посилити покарання за вбивство жінок, але в результаті терміни ув'язнення для вбивць родичок за позашлюбний секс були збільшені всього до двох років.

В Ірані і Афганістані "вбивства честі" часто відбуваються на грунті розбратів між племенами. В Індії відомі випадки, коли жениха і наречену вбивають родичі, незадоволені їх планами одружитися, оскільки наречена належить до нижчої касти.

 


Случайная новость

Один з керівників компанії CardSystems Solutions, відповідальної за витік інформації про платіжні реквізити 40 мільйонів користувачів банківських карт, визнав, що вкрадені, імовірно, в результаті атаки, хакера, дані, зберігалися в компанії неналежним чином, повідомляє газета New York Times.

Після того, як про витік в минулі вихідні було публічно оголошено адміністрацією системи MasterCard, компанії, що працюють з CardSystems Solutions, виразили подив з приводу факту обнародування інформації, яку ФБР США раніше обнародувати заборонило. Витік був виявлений ще 22 травня, відомо, що з тих, що потенційно піддалися ризику 40 мільйонів реквізитів однозначно вкраденими можна назвати близько 200 тисяч.