Кримінальні новини

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Home Статті Щорічно в світі "за честь сім'ї" вбивають 20 тисяч жінок

Щорічно в світі "за честь сім'ї" вбивають 20 тисяч жінок

E-mail Друк PDF

Британська преса приводить страшну статистику розправ над жінкамиБританська преса приводить страшну статистику розправ над жінками, які влаштовують їх же родичі по мотивах "порятунку сімейної честі". За рік від рук прихильників цієї дикої форми патріархату і родових відносин гине 20 тисяч жінок.

Експерти б'ють тривогу у зв'язку з тим, що в умовах глобалізації традиції "вбивств честі" не тільки не відмирають, а розповсюджуються навіть в Європі. Причому вони здійснюються не тільки в мусульманських, але навіть в християнських общинах, пише InoPressa з посиланням на британську газету The Independent.
По підозрах багатьох жіночих організацій Близького Сходу і Південно-західної Азії, жертв "вбивств честі" як мінімум в чотири рази більше, ніж називає ООН. Тим часом, згідно свіжій статистиці міжнародної організації, в рік здійснюється близько 5 тисяч таких злочинів. Більшість жертв - це молоді жінки, дівчата і навіть підлітки.

Журналісти газети 10 місяців проводили розслідування в Йорданії, Пакистані, Єгипті, секторі Газу і на Західному березі Іордана. В результаті з'ясувалися страхітливі деталі, що стосуються однієї з останніх табуйованих тем, якою залишаються "вбивства честі".

"Причому проблема не обмежується територією Близького Сходу: зараза швидко розповсюджується", - відзначає автор статті Роберт Фіск.

Складається враження, що більшість злочинів здійснюються іракськими курдами, палестинцями в Йорданії, а також в Пакистані і Туреччині. Але, можливо, свобода преси в цих країнах створює помилкову картину в порівнянні з країнами, де вбивства в ім'я честі оточені завісою мовчання, вважають експерти. Так, власті Єгипту відкрито заявляють, що ніяких "вбивств честі" на його території немає. Схожі заяви робляться також іншими країнами Персидської затоки.

Тим часом, вбивства в ім'я "честі" давно перекинулися до Великобританії, Бельгії, Росії, Канади і багатьох інших держав. "Правоохоронні органи і суди багатьох країн Близького Сходу займаються потуранням, скорочуючи або відміняючи терміни тюремного ув'язнення за вбивство жінок родичами, а часто класифікують їх як самогубства, щоб уникнути залучення до судової відповідальності", - мовиться в статті.

З міркувань честі вбивають навіть чоловіків. "Хоча журналісти називають вбивства з честі переважно мусульманським звичаєм, до тих же злочинів скотилися християнські і індуїстські общини", - пише газета. За даними правозахисників і ЗМІ, вбивства безвинних, які нібито збезчестили свою сім'ю, рік від року поширюються.

"Це трагедія і злочин проти людяності, - вважає Роберт Фіск. - Подробиці вбивств - заради "честі сім'ї" жінкам відрубують голови, спалюють їх, побивають каменями, ріжуть, вбивають електрострумом, душать і ховають живцем - однаковою мірою ганебні і варварські".

 


Случайная новость

В Баку з банкомату вкрали близько 90 тис. доларів.

З банкомату, розташованого на проспекті Бюльбюля, 9 грудня при невияснених обставинах було викрадено 54 075 манатів і 18 100 доларів США, повідомили в прес-службі Головного управління поліції (ГУП) Баку.